• גלית ליף גרינבלט

מעגל נסגר ומעגל נפתח - יום ראשון ללימודיםהיום הראשון ללימודים. איזו התרגשות באויר

החופש נגמר ומעגל חדש נפתח.

איך את סוגרת ופותחת מעגלים בחיים? אני זוכרת שזמן מה לאחר שהבן שלי עבר מהמשפחתון לגן שאלתי אותו אם הוא רוצה לחזור לבקר במשפחתון הייתי מופתעת כשאמר שהוא לא רוצה. האמת היא, שכל כך נקשרתי למטפלת, שאני עצמי התגעגעתי ורציתי לחזור. באופן אינסטינקטיבי הוא ידע לסגור פרק ולהמשיך הלאה. סגירת מעגלים בחיים היא דבר מאוד חשוב ומשמעותי ולא משנה כמה גדול או קטן המעגל. החופש הגדול הוא מעגל שחשוב לסיים, לסכם ושנת הלימודים החדשה היא מעגל חדש – שכדאי לתת תשומת לב לפתיחתו אז איך עושים את זה?

הנה כמה צעדים פשוטים שאפשר לעשות בכל זמן, בכל מקום ובלי מאמץ רב:

מקדישים זמן לסיכום אתמול למשל, לקחנו זמן משפחתי שהוקדש לסגירת החופש. טיילנו בפארק אלונה ואז, במהלך ארוחת צהרים במסעדה כל אחד מבני המשפחה סיפר על שלושה דברים שהוא אהב במיוחד בחופש (אני חייבת לציין שהיו הפתעות. מעניין איך מה שאחד חושב שהיה רגע שיא, לא בהכרח היה רגע שיא עבור אחרים. וכשנותנים לכל אחד לספר על רגעי השיא שלו – מגלים דברים מעניינים) נתנו גם מקום לשתף בדברים שהיו פחות מוצלחים. כן, כן, גם אלה דורשים שימת לב. בוחרים תמונות

אפשר לבחור ביחד תמונות וליצור אלבום למזכרת או לבקש כל אחד מבני המשפחה שיבחר מהנייד שלוש תמונות שמייצגות עבורו את החופש ולתת זמן לספר ולהיזכר. אני מצאתי בגרופון קופון לאלבום דיגיטלי ולאחר שכל אחד יבחר תמונות מהנסיעה שלנו לרומניה אצור אלבום למזכרת.

בהתאם לגיל - אפשר גם ליצור אלבום מצוייר פותחים מעגל חדש עם תיאום ציפיות באותה שיחה אפשר גם לפתוח את המעגל החדש. לשאול איך היו רוצים שהשנה תיראה? מה יהפוך את השנה למיוחדת במינה? מה רוצים שימשיך מהשנה הקודמת? מה רוצים שיהיה אחרת? ומה אפשר לעשות כדי שיהיה אחרת? רושמים אפשר לתת לכל אחד ממבני המשפחה דף ומעטפה ולבקש שירשמו (או יציירו) לעצמם ברכה לשנת הלימודים לעבודה לשנה החדשה. את המעטפה הסגורה נשמור ונפתח בסוף שנת הלימודים כחלק מסגירת המעגל הבא.

ועכשיו אשמח לשמוע ממך, איך את אוהבת לסגור ולפתוח מעגלים? האם יש לכם טקסים מיוחדים? ובכל מקרה, שתהיה שנת לימודים פוריה לילדים ולך - חזרה מוצלחת ומהנה לשגרה.

לחיי ההצלחה שלך, גלית רוצה להיות בקשר? בקרי באתר שלי תני לייק בדף הפייסבוק שלי כתבי לי galit@beucoaching.com התקשרי 052-8338343

#סגירהופתיחהשלמעגלים #יוםראשוןללימודים #תיאוםציפיות

6 views

© כל הזכויות שמורות לגלית ליף גרינבלט 2020  -2014      

מצאי אותי בפייסבוק:  https://www.facebook.com/coachgalit

כתבי לי ב galit@beucoaching.com

דברי איתי ב 052-8338343

 

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle